IV Zjazd – wg Dellicji

wg Dellicji

 1. Della pisze:

  Cichal,
  Ty tam siedź na czterech i jakiś komitet powitalny zmajstruj, cyklista zajedzie ;)
  Poszłam do sklepu, to nawet nie jest 150 metrów. Ponarzekałyśmy z panią sklepową, jak to drzewiej bywało, Że jak wojo było, to i kasyno było, i ruch w interesie, i w ogóle, i w szczególe, i pod każdem innem względem. Wojo teoretycznie jest, ale go nie ma, tylko jak NATO manewruje, bo to w końcu łolbrzymi poligon.

  Wyciągnęłam dzika z piekarnika. Już mówiłam – wielka improwizacja, co wyjdzie, to wyjdzie, mam nadzieję, że dobrze wyjdzie. W razie czego zwalę na “ja tam się nie znam”, bo dziczyznę robię drugi raz w życiu. Z przepisów nie korzystam, ale to wszystko blogowiska wina, bo jak się naczytam, jak mi się namięsza, to ho-ho!

   

 2. Della pisze:

  Nadam, a co mi tam ;)
  Pojechaliśmy do Żabich mniej więcej po 16-tej. Po drodze drobne zakupy.
  Zanim co, Jerzor już wyjechał z Żabich, bo rower, bo to, bo cholera wie, co :roll:
  Pościskałam się ze starymi znajomymi, tych wiele, Pyra nadal kopci, Haneczka przybrała na wadze 3 dekagramy, no, może w porywach ze cztery, na Cichalów patrzeć nie mogę, bo przecież widuję ich co rusz i co kontynent (oni też powiedzieli – wystarczy!).
  Jak zwykle, stół zastawiony. Tu się dziabnęło, tam ktoś coś polecił, też się skubnęło. A to dopiero miłe złego początki!
  Zapisuję, że od Pepegora pożyczyłam dresiczek, jutro (dzisiaj) odwiozę!
  Idę w kimonko, dobranoc!
  p.s.
  Fotorelacja będzie jak zwykle, ale nie teraz jeszcze!

 3. Della pisze:

  Ja już gotowa na Zjazd cz.oficjalna i najważniejsza, a Jerzor poleciał biegać :evil:
  Zawsze się wyłamuje! Wczoraj stał pod drzwiami i czekał na nas, zziębnięty, i dobrze mu tak, było się zachowywać jak ludzie, a nie cyklista skubany!
  U nas cesarska, mam nadzieję, że po sąsiedzku w Żabich tak samo.
  Wdziałam kiecę i lecę :)

 4. Della pisze:

  Nadam wam, a co tam!
  Tylko bez fotek jeszcze, bo nie wiem, jak wrzucać stąd. Czwarta nad ranem, ja mam nos w książce “Czy go jeszcze pamiętasz?”. Cześka, oczywiście. Pamiętam ten dzień….
  Nie było wnoszenia sztandaru, Panie Lulku, nie odśpiewaliśmy hymnu (”Zaproście mnie do stołu”), było cudnie, jak zwykle.
  A ja, Torba Jedna, odebrałam swoje skarby zostawione w Warszawie (coś mi się wydaje, że tych książek przybyło!), a u Żaby zostawiłam na parapecie inną torbę, po którą udamy się około południa do Żabich. Czyli nadal jestem Torbą Jedną, a może nawet drugą :roll:
  Cumujemy u Szwagrostwa nieopodal, drobne 40 km czy coś koło tego.
  Jak wiadomo powszechnie, to nie był zjazd żarłoków, tylko Łasuchów. Czego tam nie było :roll:
  Starałam się wszystko uwiecznić na fotkach, bo przecież nie sposób spamiętać! Ja, niesłodka przecież, skusiłam się na ciasto z wiśniami :shock:
  PYSZNE!
  Wszystko było wspaniałe, a nasz polski Francuz, Alain Danuścyn, jak zwykle znakomicie przyrządził pstrągi. Nie jestem pewna, czy je z Cichalem osobiście złowili (tak zapodawali), kupili czy wręcz ukradli, ale było mniam-mniam. Dopiszę, teraz muszę doczytać, potem chyba dośpię trochę.
  Żivot je cudo!